İlk Yardım Eğitimi İstanbul | Tema Akademi Hakkında
17
page-template-default,page,page-id-17,,qode-theme-ver-7.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-680

Tema Akademi Hakkında

hakkimizda

Tema Akademi İlkyardım Eğitim Merkezi

Tema Akademi İlkyardım Eğitim Merkezi, Sağlık Bakanlığı’nın ilgili yönetmeliği dahilinde “İlkyardım Eğitimleri ve İlkyardım Sertifikası” vermeye yetkili ilk kuruluş olarak 2015 yılında kurulmuştur. Tema Akademi İlkyardım Eğitim Merkezi sektöre yeni bir heyecan katmanın yanında gelecekteki liderliğiyle de adından sıkça bahsettirecektir.

İşyerlerinde kazaların yaşanma olasılığı daha yüksek olduğu için, ilkyardım uygulamaları kaçınılmazdır. Yüksekten düşme, elektrik çarpması, kanama, yanık ve organ kopmalarına işyerlerinde sık sık rastlanabilir. Bu durum, işyerlerinde ilkyardım uygulamalarının önemli bir gereksinim olduğunu göstermektedir.

İlkyardım bilgi ve becerisi, tüm işyerleri ve kişiler için öncelikli olan kamusal görevlerin başında gelir. Bilinçli yapılan ilkyardım müdahaleleri, ev ve işyerlerindeki kazalarda, trafik kazaları ya da doğal afetlerde yaşanabilecek kazalarda, kazazedenin hayatını kurtarır ya da iyileşme sürecine katkı sağlar.

Tema Akademi İlkyardım Eğitim Merkezi, tecrübe ve bilgi birikimi ile iş sağlığı ve güvenliği konularının en başında gelen, sektörde büyük ihtiyaç duyulan ve yasal bir zorunluluk olan ilkyardım eğitimini Tema Akademili bir hizmetle müşterilerine sunar.

Misyon:

Tema Akademi İlkyardım Eğitim Merkezi, kamuda ya da özel sektörde yaşanabilecek iş kazalarından, kişilerin mümkün olabilecek en düşük zararla kurtulmasını sağlamak amacıyla, herkese ilkyardım bilgi ve becerisini aşılamayı kendine görev edinmiştir. Bu doğrultuda;

Uzman eğitmen kadrosunun sektördeki bilgi ve tecrübe birikimiyle, eğitime ve danışmanlığa ihtiyaç duyan kişi ve kurumlara her daim hizmet sunmak,

Çalışanların yaşayabileceği kaza ve meslek hastalıklarında, güvenilir ve doğru yöntemlerle hızlı bir şekilde onlara yardımcı olmak,

Çalışanlarına, iş ortaklarına ve paydaşlarına değer katmak,

Kendini ve çevresini, her geçen gün daha da geliştirecek projeler içerisinde yer almak,

Tema Akademi İlkyardım Eğitim Merkezi’nin temelini oluşturmaktadır.

Vizyon:

Yapılacak tüm uygulamaların, sadece yasal zorunlulukların karşılanması için değil de ailemize ve çevremize daha sağlıklı, daha güvenli ve insana değer katan çalışma ortamları oluşturmak için yapılması gerektiğine inanan Tema Akademi İlkyardım Eğitim Merkezi, kamuda ve özel sektörde yer alan tüm kuruluşların ve bireylerin, eğitim denildiği zaman ilk akla gelecek, referans gösterilecek ve tercih edilecek bir firma olma gayretiyle hizmetlerini sunmaya, her geçen gün kendini ve birlikte çalıştıklarını geliştirmeye devam etmektedir.

Kanun ve Yasalara Göre İşyerlerinde İlkyardım:

İlkyardım Yönetmeliği Resmi Gazetenin 29/07/2015 tarih ve 294729 sayısı ile yayımlanmıştır.
İlgili yönetmelikte “İlkyardımcı bulundurulması” başlığı altında;

Madde 19 – (1) İş sağlığı ve güvenliği kapsamında;

a) Az tehlikeli işyerlerinde, her 20 çalışan için 1 ilkyardımcı,

b) Tehlikeli işyerlerinde, her 15 çalışana kadar 1 ilkyardımcı,

c) Çok tehlikeli işyerlerinde, her 10 çalışana kadar 1 ilkyardımcı,

bulundurması zorunludur.

Dolayısıyla evimizde, çevremizde ve işyerimizde gerektiğinde müdahalede bulunmak için Tema İlkyardım Eğitim Merkezi deneyimli eğitmenleriyle göreve hazırdır.